ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13385036
*
nr 1338 5036
Spegel
Teak, Aksel Kjersgaard, 109x45cm, ej signerad
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 juli 2020
kl 20:14:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/7 19:06:25
1
Vinnande bud
27/7 19:57:47
2
1.000 kr
27/7 19:57:47
1
1.100 kr (Budbetjänt)
27/7 20:02:24
2
1.200 kr
27/7 20:02:24
1
1.300 kr (Budbetjänt)
27/7 20:03:37
2
1.400 kr
27/7 20:03:37
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aksel kjersgaard ej signerad spegel speglar teak teakmöbler trä
-
8194 Glasmästarspegel
88x41 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:14
-
8222 Solspegel
trä, guldbemålad. Diameter: 62 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:44
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:32
-
8199 Spegel
121x63 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:06
-
8039 Spegel
192x93cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:43
-
8037 Spegel
90x61cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:01
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1338 5036
Spegel
Teak, Aksel Kjersgaard, 109x45cm, ej signerad
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 juli 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/7 19:06:25 | 1 | Vinnande bud |
27/7 19:57:47 | 2 | 1.000 kr |
27/7 19:57:47 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
27/7 20:02:24 | 2 | 1.200 kr |
27/7 20:02:24 | 1 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
27/7 20:03:37 | 2 | 1.400 kr |
27/7 20:03:37 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aksel kjersgaard ej signerad spegel speglar teak teakmöbler trä
-
8194 Glasmästarspegel
88x41 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:14 -
8222 Solspegel
trä, guldbemålad. Diameter: 62 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:44 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:32
-
8199 Spegel
121x63 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:06 -
8039 Spegel
192x93cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:43 -
8037 Spegel
90x61cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:01